Özgeçmiş

Nevhan Varol

Uzm. Psikolog – Psikoterapist

1967 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta okul öğrenimini Ankara, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitimini takiben, aynı üniversitenin İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri’nde lisans üstü eğitimini tamamladı.

1995-2002 tarihleri arasında farklı sivil toplum kuruluşlarında, Avrupa birliği projelerinin başvuru, uygulama ve değerlendirme aşamalarında proje koordinatörü olarak çalıştı. Bu alandaki ilgi alanları, üreme sağlığı, güvenli annelik, kadın hakları, insan hakları, yerel yönetim ve yönetişim, eğitim, eğiticinin eğitimi  gibi konular olmuştur.2006-2011 tarihleri arasında Psikoterapi Enstitüsü’nde psikoterapist ve eğitmen olarak çalışmıştır. 2012 yılı itibariyle psikoterapi uygulamalarına kurucusu olduğu bir Oda Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde devam etmektedir.

Psikoterapi uygulamalarındaki mesleki gelişimi için 2006-2009 tarihlerinde Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde Bütüncül Psikoterapi teori, formülasyon ve süpervizyon aşamalarını tamamlamıştır.  2009-2011 yılları arasında ise NewYork Masterson Enstitüsü akademisyenlerinden, Masterson Yaklaşımı eğitimini Dr. Judith Pearson süpervizyonluğunda almıştır.

Çalışma alanı kendilik bozuklukları olup, bireysel, grup ve çiftlere yönelik olarak Bütüncül Psikoterapi, Nesne İlişkileri ve Masterson Terk Depresyonu Yaklaşımı yöntem ve teknikleri ile çalışmaktadır.

Psikologlar Derneği üyesi olan Varol, aynı zamanda Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nin 2011 yılı sonuna kadar yönetim kurulunda genel sekreterlik görevini yürütmüştür.

Şiir, deneme yazmak, fotoğraf çekmek, mücevher/takı tasarım ve üretimi ilgi alanları arasındadır.