KURTLARLA KOŞAN KADINLAR

Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler

Clarrissa P. Estes

Kendinizi had safhada yavan, yorgun, kırılgan, çökkün, kafası karışık, suskun, dizginlenmiş, heyecansız, korkmuş, aksak ya da zayıf, esinsiz, cansız, ruhsuz, anlamsız, utangaç, sürekli kızgın, sıkışmış, yaratıcılıktan uzak mı hissediyorsunuz?

Ya da sürekli kuşku içinde, işin sonunu getiremeyen, eş-iş ya da arkadaş seçiminde hayatınızın altını oyan tercihler yapan, sınırlar koyamayan, kendini yenilemekten uzak, güvenlik hissetmek için eve, işe, entelektüel faaliyetlere yada tembelliğe çekilmiş biri misiniz?

Bu ve benzeri yaşamsal tanım ve sorunlara masalların içindeki arketiplerin izini sürerek kendinizle bağ kurmanın yollarına…o kopmuş bağların yeniden kurulması için derinliklerinize doğru bir yolculuğa davet ediyor Estess bu kitabında…

Kitap başlığı itibariyle kadınlara ve kadın arketiplerine dair bir davet içerse de bence kadın erkek herkesin başucundan eksiltmeyeceği bir kaynak.

Hele ki seans odasına girenlerin en sadık dostu olacaktır zannımca.. Duygularınız, düşleriniz, çatışmalarınız üzerine düşünürken zihinlerinize ışık tutacak önemli bir yol arkadaşı…

İyi okumalar…